Failid & FTP

Mida on töö alustamiseks vaja?

Kokkulepitud ajaks ootame kliendilt tellimiskirja ja lõplikult trükivalmis pdf-faile.  Et trükikotta saadetavad pdf-failid oleksid korrektsed, palume järgida trükiettevalmistuse nõudeid ja värvitööde puhul arvestada erinevate paberitüüpide jaoks vajaminevate ICC profiilidega. Printfaili ja pdf-i tegemisel palun kasutada uusimaid postscript draivereid ja PPD-sid.

 

NB!  Alljärgneval ftp aadressil PREPRESS  kaustas on trükikoja poolt soovituslikud ICC profiilid, joboptions-id ja draiverid. 

 

ftp.trt.ee

kasutaja: profiles

parool: profiles

 

Õiges mõõdus kaane tegemiseks küsige joonist konkreetsele tööle pakkumise teinud müügijuhilt. 

 

Kuidas failid trükikotta saata?

Faile saab üle anda andmekandjal, saata e-postiga aadressile repro@trt.ee või üles laadida ftp serverisse. Võtame töid vastu üksnes CMYK- või CMYK- ja spot-värvidega trükivalmis komposiit PDF-failidena, mis on valmistatud PostScript- printfailist Adobe Acrobat Distiller 5 või kõrgemate versioonide abil, kasutades heakskiidetud seadistusi ning on soovitavalt läbinud preflight kontrolli. Probleemide vältimiseks on soovitav kasutada PDF-i versiooni 1.3 (PDF standard PDF/X-1a:2001)


Trükise puhas formaat peab asuma pdf- lehekülje keskel, lõikemärkideta või minimaalselt 3 mm väljaspool formaati asuvate lõikemärkidega. Saadetud faili nimi peab sisaldama töö nime (raamatu puhul pealkirja, aga mitte autori nime) ja lehekülje numbrit/numbreid. Juhul, kui on vajadus saata mõni paranduslehekülg hiljem järele, tuleb sellest viivitamatult trükikoda informeerida. Uue lehekülje faili nimi peab sisaldama sõna “uus”. Juhul kui trükiplaadid on tehtud, lisandub paranduste tegemise eest täiendav lisatasu.

 

Ftp-serverisse saab faile laadida üldkasutatavasse kausta


ftp.trt.ee

kasutaja: klient

parool: klient

 

Kohe pärast laadimist saatke teade aadressile repro@trt.ee. Püsiklientidele soovitame sisse seada isiklik kaust, mille kasutajanime ja parooli saamiseks kirjutage thea.sepman@trt.ee. Faile laadige FTP-sse eelnevalt loodud kaustas, mitte lahtiselt. Uusi kaustu luua, neid nimetada ja kustutada saab ainult trükikoda.