Failide kontroll

Kuidas toimub failide kontroll trükikojas?

Trükikojapoolne tehniline kontroll ehk preflight toimub Enfocus PitStop Professional 12 versiooniga. Kui failides esineb probleeme (vale formaat, madala resolutsiooniga pildid, värvitöö on RGB-s vms) võetakse kliendiga ühendust ja palutakse failid korda teha. Kui failid korras, läheb töö järgmisesse etappi ehk poognamontaaži. Seejärel väljastatakse EPSON 9800 plotterist poognapruufid ja peale poognapruufide kontrolli ongi järg trükiplaatide käes.  

 

Milliseid pruufe – kontrolltõmmiseid – on kliendil võimalik enne trükkimist saada?

Veebipruufid saadame kliendile ainult siis, kui klient avaldab tellimuse esitamisel selleks soovi. Trükikoja poolt eelnevalt tehniliselt kontrollitud failid saadame veebipruufidena kas e-postiga või paneme üles FTP-serverisse. Anname sellest soovitud aadressile teada ja seejärel jääme kiiret tagasisidet ootama. Veebipruufide saatmine annab kliendile veelkord võimaluse failidele pilk peale heita ja vajadusel mõni lehekülg välja vahetada. Selles etapis seoses failide väljavahetamisega lisakulutusi veel ei kaasne. Kui aga soovitakse midagi muuta järgmiste etappide ( poognamontaaž, poognapruufid, trükiplaadid) käigus, siis lisanduvad kulud vastavalt tekkinud olukorrale

 

Värvipruufid on raamatu kaane, ümbrise ja sisu pildimaterjali värvide kontrollimiseks. Värvipruufide tegemise vajalikkus tuleb müügijuhiga kokku leppida juba töö tellimise ajal. Selleks tehakse kaane ja lehekülgede väljatrükid kalibreeritud tindiprinteril EPSON 7800. Väljatrükid vastavad ECI (European Color Initiative www.eci.org) standardile Tuleb siiski toonitada, et värviplotteri ja trükitehnoloogia erinevuste (sh ka trükipaberite erinevuse ning lamineerimise ja lakkimise) tõttu võib hilisem tegelik trükitulemus pruufist tonaalsuselt mõnevõrra erineda.
Kliendile väljastatud värvipruufe soovime võimalikult kiiresti tagasi saada, sest pruufid peavad trükkimise ajal trükitulemuse kontrollimiseks käepärast olema.