Tooted

Tallinna Raamatutrükikoja eesmärk on olla ajakohase tehnoloogia ja professionaalsete töötajatega kindel partner oma klientidele. Meie klientideks on kirjastajad, asutused, ettevõtted, organisatsioonid ja eraisikud Eestist, naaberriikidest ja mujalt Euroopast.

Meie põhitoodanguks on raamatud tiraažiga soovituslikult alates 500 eksemplarist. Lisaks raamatutele, trükime ka ajakirju, katalooge, kalendreid, brošüüre ja plakateid.

 

NB! Ofsettrüki tehnoloogiaga on majanduslikult otstarbekas valmistada trükiseid alates 500 eksemplarist, väiksemate trükiarvude puhul peaks kaaluma teisi variante (näiteks digitrükk) 

                                                                                
Kõvakaanelised raamatud  

Kõvakaaneline raamat kestab kaua! Kõvakaaneline raamat valmistatakse eelnevalt kokkuõmmeldud ja töödeldud raamatuplokist, kus papp ühendatakse kaanekattega. Kõvakaanelise köite raamatuplokil on ee- ja tagaleht, mis ühendavad sisu kaanega.

 Kaanekatte materjali valides on kolm erinevat võimalust:

1. Paberile trükitud kaanekate “standard 4”
2. Köitematerjalist kaanekate  “standard 7””                                                
3. Liitkattega kaanekate “standard 5”

Kaane kujundamiseks on palju tehnoloogilisi võimalusi. Paberile trükitud kaanekate reeglina lamineeritakse erinevate kile variantidega. Lisada saab koht UV-lakki, fooliotrükki või pimetrükki. Köitematerjalist kaanekattel kasutatakse enamasti fooliotrükki, pimetrükki ja siiditrükki. Liitkattega kaanekattel saab kasutada olenevalt materjalist kõiki eelmainitud võimalusi. Raamatul võib olla ümbrispaber, mille teostamise tehnoloogilised võimalused ühtivad paberile trükitud kaanekatte omadega. Raamatu ees- ja tagaleht (tavaliselt kasutatakse mõlema tähistamiseks väljendit “eesleht”; eristamine on oluline siis, kui ees ja taga on erinev kujundus) võib olla valge või värviline, trükitud või trükita.

 

Pehmekaanelised raamatud

1. Pehmekaaneline õmmeldud köide valmistatakse eelnevalt kokkuõmmeldud raamatuploki ja kartongkaane liimiga ühendamise teel. Pehmekaaneline õmmeldud köide peab kauem vastu kui tavaline liimköide ning köite vastupidavus ei ole sõltuvuses kasutatavast sisupaberist. Soovitav valida paksemale (kaetud) paberile trükitud ja/või intensiivsema kasutusega trükisele. Näiteks õpikud, käsiraamatud jne 

2. Pehmekaaneline õmmeldud köide, lakkadega kaas valmistatakse nagu eelkirjeldatud pehmekaaneline õmmeldud köide,erinevuseks ainult tagasipööratud lakad. Tagasipööratud lakad lisavad tugevust ja annavad info trükkimiseks lisapinda – lakkadele saab trükkida kaardi või teavet autori, kirjastuse, sarja kuuluvate raamatute kohta vms.

3. Pehmekaaneline liimköide valmistatakse vihikute üksteise järele kokkuvõtmise teel. Seljaosa freesitakse ning ühendatakse kaanega. Soovitav valida õhemale (katmata) paberile trükitud ja lühemaajalise kasutusega raamatutele.

4. Klamberköide valmistatakse vihikute üksteise sisse kokkuvõtmise teel. Võimalik köita kuni 6 vihikut. Sovitav kasutada õhemat paberit  ja mitte ületada brošüüri mahtu 96 lk.

5. Aasklamberköide valmistatakse nagu eelkirjeldatud köide, ent klamber on aasaga. Saab kasutada kiirköitjates


Muud trükised
Plakatid jms poognatoodang formaadis A2 kuni B1